Wyraź swoje zdanie poprzez ubiór – Koszulki polityczne

4.2/5 - (5 votes)

Żeby pokazać otoczeniu swoje poglądy na pewne zagadnienie społeczne bądź polityczne nie trzeba od razu brać udziału w manifestacji z wielkim transparentem. Są inne sposoby, aby wyrazić emocje, poglądy i sprzeciw albo poparcie dla danej sprawy. Takie na przykład koszulki polityczne, czy pomyślelibyście, że są doskonałym nośnikiem informacji? Od dawna są już szeroko wykorzystywane w reklamie, a przecież to nic innego, jak próba dotarcia do innych ludzi z pewnym przekazem. Skoro więc są skuteczne, a firmy chętnie używają ich w marketingu, jest spora szansa, że będą też godnie prezentować twoje poglądy. W Werprint znajdziecie wiele ciekawych grafik i tekstów, odnoszących się do palących problemów, które obecnie interesują opinię publiczną.

Jakie tematy poruszają koszulki z nadrukami politycznymi?

Koszulka z krótkim rękawem obecnie są obowiązkowym elementem naszego ubioru. Jeszcze do niedawna uważane były za część ubioru sportowego, ewentualnie używanego na spacery z rodziną albo na szybki wypad do osiedlowego sklepu. Częściej były używane przez mężczyzn, zwłaszcza tych, których nie obowiązuje w pracy strój formalny. Obecnie wiele się zmieniło, koszulka bawełniana stała się modna i wręcz niezbędna. Jest polecana do przeróżnych miejskich, codziennych stylizacji, a zdarza się, że i bywa łączona z bardziej formalnymi stylami, tworząc tzw. sportową elegancję.

Koszulka "Śmiech na sali" - Koszulki z nadrukiem politycznym
„Śmiech na sali”

 

Za tą zwiększoną popularnością t-shirtów przede wszystkim stoi fakt, że zaczęły się na nich pojawiać ciekawe nadruki, które je zdobią, stylizują, a nawet niosą pewien przekaz. Natomiast konsekwencją tego jest oferta z koszulkami politycznymi, które można zasadniczo podzielić na dwie grupy:

  • Z polskiego podwórka. Sytuacja polityczna w kraju to ważna sprawa, bo ma bezpośrednie przełożenie na nasze życie. Warto się nią interesować, śledzić bieżące sprawy, a niekiedy trzeba wręcz głośno mówić co jest nie tak. Koszulki polityczne to świetna okazja do takiego manifestowania poglądów. Przekaz jest dobrze widoczny, a same t-shirty nie są drogie, więc można mieć kilka wariantów.
  • Globalna wioska. Każdy świadomy obywatel świata wie, że wszyscy ludzie stanowią w pewnym sensie jedność. Oddychamy tym samym powietrzem, pijemy wodę, mamy prawo do wolności i chcemy żyć bezpiecznie. Można wymieniać bez końca, bo ważnych ogólnoświatowych zagadnień jest sporo. Można też nabyć koszulkę z nadrukiem politycznym w wybranym temacie i propagować w ten sposób swoje spojrzenie na świat. Kup kilka wariantów, jeśli nurtuje cię więcej ważnych tematów.
Koszulka "Gorszy sort" - Koszulki z nadrukiem politycznym
„Gorszy sort”
  • Niszowo, lokalnie. Wiadomo, że swoje problemy i ważne sprawy ma nawet niewielka gmina czy osiedle mieszkaniowe. W ofercie nie zawsze znajdziecie uniwersalne grafiki i teksty, które będą pasować do takiego konkretnego, lokalnego zagadnienia. Dlatego dajemy wam dodatkową możliwość. Można opracować swoją grafikę albo po prostu wpisać tekst i dobrać krój czcionki oraz kolory. Następnie zamówić koszulki według swojej koncepcji.

Gdzie i jak nosić koszulki polityczne? – mały poradnik

Zacznijmy od tego, że nie każdy ma duszę społecznika, nie każdy musi protestować albo w bardzo wyrazisty sposób utożsamiać się z konkretną sprawą czy solidaryzować z wybraną grupą ludzi. Niektórzy tego nie potrzebują, co nie oznacza, że nie mają żadnych poglądów. Nasza oferta koszulek politycznych z grafikami skierowana jest do odważnych, zdeterminowanych, walczących itd. Wiadomo jednak, że z wyrażaniem bardzo radykalnych poglądów należy uważać, aby nie mieć problemów albo kogoś zwyczajnie nie urazić. Jeśli jesteś urzędnikiem, żadna koszulka polityczna na tematy krajowe czy lokalne nie jest odpowiednim strojem do pracy.

Natomiast ogólnoświatowa tematyka jest w takiej sytuacji bardziej neutralna i bezpieczna. Odradzamy także wizytę u sędziwej babci lub wujka w koszulce z bardzo zadziornym tekstem, np. antyklerykalnym czy wspierającym mniejszości seksualne. Może zostać bardzo źle odebrana, a sam gospodarz głęboko urażony. Tu także lepszy będzie tekst bardziej neutralny, np. o ochronie środowiska naturalnego.

Koszulka "Pokaż wszystkim co o tym myślisz" - Koszulki z nadrukiem politycznym
„Pokaż wszystkim co o tym myślisz”

Koszulki polityczne mają sporą moc, której warto używać z głową oraz wyczuciem. Wtedy wyrażanie poglądów poprzez taką grafikę będzie budzić w otoczeniu respekt i nie będzie prowadzić do bezsensownych konfliktów. Bo koszulka z takim nadrukiem powinna łączyć, nie dzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *